Zapisz się do newslettera i odbierz kod na darmową wysyłkę.

Szukaj

KOSZULA LNIANA NATURALNA

269.00 zł

KOSZULA LNIANA została uszyta z czystego, zmiękczanego lnu. Tkanina lniana została poddana procesowi tamblowania (suszenie tkaniny pod wpływem gorącego powietrza), dzięki czemu jest bardzo miękka, gładka i lekko lejąca się. Ma uniwersalny, prosty krój. Zapisana na kokosowe guziki.

Cała koszula została uszyta z naturalnych materiałów przy użyciu nici bawełnianych. Wszystkie metki wewnętrzne zostały wykonane z tkaniny bawełnianej z nadrukiem (farba na bazie wody).

Skład: 100% len

JEDEN ROZMIAR
Wymiary na płasko:
długość całkowita - 73 cm
szerokość pod pachami - 63 cm
szerokość dołu - 61 cm
długość rękawa - 50 cm (obniżona linia ramion)

Podane wymiary mogą się różnić +/- 2 cm, ponieważ każdą sztukę szyję ręcznie i zdarzają się delikatne różnice powstające podczas krojenia tkaniny i ostatecznego odszycia. Koszule są stabilizowane przez pranie w temperaturze 40 st., dzięki temu nie skurczą się już w praniu.

UWAGA: Kulkowanie/mechacenie się jest naturalną cechą (nie wadą!) tkanin naturalnych, takich jak len czy bawełna, i nie są podstawą reklamacji. Jeżeli po czasowym tarciu o materiał powstaną ślady mechacenia, wystarczy ostrożnie ściągnąć je żyletką lub użyć golarki do ubrań.

DBANIE O KOSZULĘ

Jeżeli będziesz odpowiednio dbać o koszulę, posłuży Ci przez wiele lat. Można ją prać w pralce w programie delikatnym 30°C i wirowaniem do 400 obrotów/min. Len najlepiej suszyć na płasko lub na wyprofilowanym wieszaku, aby uniknąć nierównomiernego rozciągania. Pamiętaj, aby koszula w pralce miała wystarczająco przestrzeni – zapobiegnie to skręcaniu i odkształcaniu się tkaniny. Koszulę można prasować w temperaturze do 200°C, najlepiej z parą lub po delikatnym spryskaniu wodą.