Szukaj

Cześć!

Jestem Ola. Prowadzę swoją małą markę, w której haftuję i szyję z naturalnych i recyklingowych materiałów. Kocham sztukę, ludzkie ciało i naturę, które odczuwam, interpretuję i nadaję własne, subiektywne znaczenia. Czasem przenoszę sztukę na materiał lub papier, a moimi ulubionymi sposobami są haft, sitodruk i linoryt.

Do swoich projektów staram się wykorzystywać materiały w pełni naturalne, roślinne i - jeżeli to tylko możliwe - polskiej produkcji, głównie bawełnę i len. Wszystko zaczęło się od projektu bawełnianej torby księżycowej i od pragnienia prostych ubrań, w których będę czuła się komfortowo i artystycznie wolna.

Wszystkie swoje projekty wykonuję ręcznie na warszawskiej Pradze.

FILOZOFIA PRACOWNI

W kuun koirze powstają przedmioty, które w zetknięciu z TOBĄ staną się SZTUKĄ. Wierzę, że prawdziwa sztuka stwarza się właśnie w konfrontacji z człowiekiem. Bez Ciebie - bez Twojego odbioru - jest tylko kolejnym przedmiotem bez emocji, kontrowersji, uniesień, piękna. Każdy przedmiot wykonuję własnymi rękami, emocjonalnie i delikatnie, ale dopiero w momencie, kiedy weźmiesz go do rąk i będzie on przedmiotem Twojego użytku, stanie się prawdziwą sztuką, ponieważ TY JESTEŚ SZTUKĄ. To Ty nadajesz temu sens, znaczenie - to Ty napiszesz jego historię. I to jest piękne. I za to Ci właśnie DZIĘKUJĘ.